Dobro došli

na mrežne stranice OŠ Petra Preradovića – Zagreb

Nagradni izlet u NP Krka

Učenici 2.b razreda bili su na nagradnom izletu u NP Krka. Vidjeli su ljepote nacionalnog parka, upoznali stare zanate- kovanje, tkanje, kako su ljudi nekada prali veš i usitnjavali u mlinu žitarice, upoznali biljni i životinjski svijet parka te obišli stablo- stari dud (murvu), koje je 2023.godine proglašeno europskim stablom godine.

Dan za znanost

Svake školske godine kroz razne aktivnosti populariziramo prirodne znanosti, potičemo znatiželju i kreativnost, osnažujemo svijest učenika o ulozi znanosti u promociji važnosti obrazovanja, postizanju održivog razvoja i usmjeravanje pažnje na svekolike izazove s kojima se suočava znanost.

Pročitajte više
Projekt “Zagrebom do Svemira”

Učenice 7.a razreda Maja Popović i Lara Sarjanović sudjelovale su zajedno s učenicama 7. i 8. razreda OŠ Dr. Vinka Žganca, u projektu “Zagrebom do Svemira”. Učenice su s učiteljicama Maidom Kendić Birač, prof. fizike i Ivanom Poslon, prof. matematike u šetnji gradom potražile prizemljene planete Sunčevog sustava. Kako bi potraga uspjela rješavale su zadatke iz matematike, fizike i astronomije čija su rješenja otkrivala tragove u potrazi za planetama.

Predstavljanje zanimanja- roditelji u 2.b razredu

U sklopu projekta Zanimanja pozvali smo roditelje koji su bili u mogućnosti doći kako bi nam predstavili svoje zanimanje.
Došli su nam gospođa Risteski (bolničarka i zdravstvena djelatnica) i gospodin Benšek (instruktor za obuku gađanja u Policijskoj akademiji i policajac).

Proljeće u školskom vrtu

S dolaskom proljeća dogodile su se velike promjene u našem vrtu. Niknule su biljke koje smo sadili u jesen. Zeko nam je sakrio šarene pisanice koje smo veselo tražili. Sretan Uskrs!

Čimpanzina obitelj

Učenici drugih razreda i posebni razredni odjel išli su na izvanučioničnu nastavu u ZOO vrt na edukativni program Čimpanzina obitelj.

Korisni materijali

1. Mentalno zdravlje grada Zagreba

Grad Zagreb  je izradio web portal ”Mentalno zdravlje grada Zagreba”, koji služi kao centralno mjesto informiranja građana o mentalnom zdravlju.

Portalu možete pristupiti OVDJE.

2. Kako razgovarati s djecom o ratu u Ukrajini

S obzirom da ratne okolnosti u Ukrajini izazivaju interes i potiču pitanja kod djece, poželjno je s njima voditi razgovor o tome na primjeren način. U nastavku donosimo brošuru koja može pomoći roditeljima i osobama koje rade s djecom prilikom razgovora o ratnim zbivanjima u Ukrajini.

Brošuru možete preuzeti OVDJE.

3. Djeca i obitelj prije, tijekom i nakon potresa

Brošura za roditelje koja opisuje osjećaje i ponašanja za vrijeme i nakon potresa. Promatrajte svoju djecu, pokušajte s djecom razgovarati, dajte im da crtaju svoje osjećaje. Oni što je najvažnije je da znamo da se svatko drugačije nosi sa stresom i da je svaka reakcija normalna.

Brošuru možete pročitati OVDJE.

4. Mali vodič kroz velike promjene

U svrhu podrške i pomoći roditeljima koji su u ulozi prirodnih pomagača u prvih mjesec do dva nakon traumatskog događaja, Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba objavila je publikaciju “Mali vodič za velike promjene”. Publikacija je koncipirana vrlo jednostavno u obliku odgovora na pitanja: Što se događa?Zašto se događa? Što učiniti?

Publikaciju možete pročitati OVDJE.

5. "Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati"

Ured za suzbijanje zlouporabe droga izdao je brošuru pod nazivom “Intervju s roditeljima – odgovori koje je dobro znati”. U brošuri možete pronaći osnovne informacije o tome što su nove psihoaktivne tvari (nove droge)u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima.

Brošura je dostupna OVDJE.