Dobro došli

na mrežne stranice OŠ Petra Preradovića – Zagreb

Humanitarna akcija

U tjednu od 11.3. do 15.3. u našoj školi provoditi će se humanitarna akcija u suradnji sa župnim Caritasom župe bl. Augustina Kažotića. Prikupljati ćemo prehrambene i higijenske potrepštine.

MAT liga

U prvom polugodištu ove školske godine održana su dva kola MAT lige, ekipnog matematičkog natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola. Cilj natjecanja je popularizacija matematike, veća motivacija učenika i njihovih mentora u radu te poticanje zajedništva i timskog rada. Natjecanje se provodi u četiri kola tijekom školske godine.

GlagoMatika

U utorak 21. studenog 2023. održano je 10. natjecanje GlagoMatika u organizaciji Tomislava Beronića, autora igre i OŠ Ljudevita Modeca, Križevci. U GlagoMatici se natjecatelji natječu u znanju prepoznavanja i zbrajanja glagoljskih brojeva, a provodi se pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Staroslavenskoga instituta, Agencije za odgoj i obrazovanje te Društva prijatelja glagoljice iz Zagreba.

Feliz navidad

Osnovna škola La Encina, Madrid, šalje božićnu čestitku našoj školi u sklopu projekta Exchanging Christmas cards, u kojoj sudjeluju učenici petih i šestih razreda.

Korisni materijali

1. Mentalno zdravlje grada Zagreba

Grad Zagreb  je izradio web portal ”Mentalno zdravlje grada Zagreba”, koji služi kao centralno mjesto informiranja građana o mentalnom zdravlju.

Portalu možete pristupiti OVDJE.

2. Kako razgovarati s djecom o ratu u Ukrajini

S obzirom da ratne okolnosti u Ukrajini izazivaju interes i potiču pitanja kod djece, poželjno je s njima voditi razgovor o tome na primjeren način. U nastavku donosimo brošuru koja može pomoći roditeljima i osobama koje rade s djecom prilikom razgovora o ratnim zbivanjima u Ukrajini.

Brošuru možete preuzeti OVDJE.

3. Djeca i obitelj prije, tijekom i nakon potresa

Brošura za roditelje koja opisuje osjećaje i ponašanja za vrijeme i nakon potresa. Promatrajte svoju djecu, pokušajte s djecom razgovarati, dajte im da crtaju svoje osjećaje. Oni što je najvažnije je da znamo da se svatko drugačije nosi sa stresom i da je svaka reakcija normalna.

Brošuru možete pročitati OVDJE.

4. Mali vodič kroz velike promjene

U svrhu podrške i pomoći roditeljima koji su u ulozi prirodnih pomagača u prvih mjesec do dva nakon traumatskog događaja, Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba objavila je publikaciju “Mali vodič za velike promjene”. Publikacija je koncipirana vrlo jednostavno u obliku odgovora na pitanja: Što se događa?Zašto se događa? Što učiniti?

Publikaciju možete pročitati OVDJE.

5. "Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati"

Ured za suzbijanje zlouporabe droga izdao je brošuru pod nazivom “Intervju s roditeljima – odgovori koje je dobro znati”. U brošuri možete pronaći osnovne informacije o tome što su nove psihoaktivne tvari (nove droge)u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima.

Brošura je dostupna OVDJE.