Projekt “Zagrebom do Svemira”

Učenice 7.a razreda Maja Popović i Lara Sarjanović sudjelovale su 18.ožujka 2024., zajedno s učenicama 7. i 8. razreda OŠ Dr. Vinka Žganca, u projektu “Zagrebom do Svemira”. Učenice su s učiteljicama Maidom Kendić Birač, prof. fizike i Ivanom Poslon, prof. matematike u šetnji gradom potražile prizemljene planete Sunčevog sustava. Kako bi potraga uspjela rješavale su zadatke iz matematike, fizike i astronomije čija su rješenja otkrivala tragove u potrazi za planetama. Mjerile su i računale udaljenosti svakog planeta od prizemljenog Sunca te iz tih podataka izračunavale stvarne udaljenosti u Svemiru. Potraga je trajala cijeli dan, ali zabave nije nedostajalo. Svi su planeti pronađeni i uspješno odrađeni.