Natjecanje iz hrvatskoga jezika 2023./2024.

Konačni rezultati – 7. razred

Konačni rezultati – 8. razred

Školska razina se održava 1. veljače 2024. u 11.00 sati, a Županijska razina 20. ožujka 2024. u 10.00 sati.

U nastavku možete preuzeti:

1. Opća pravila za provedbu natjecanja i smotri
  2. Posebna pravila za Natjecanje iz hrvatskoga jezika 2023./2024.
  3. Popis literature
  4. Privole za učenike i mentore

Privole za učenike i mentore čuvaju se u matičnim školama do kraja školske godine.

Prijava učenika na natjecanja vrši se isključivo putem aplikacije za Natjecanja i smotre Agencije za odgoj i obrazovanje natjecanja.azoo.hr.

Prijavu učenika na natjecanja i smotre u školskoj godini 2023./2024. i preuzimanje materijala potrebnih za provedbu natjecanja radi školski povjerenik koje imenuje ravnatelj škole.

Školski povjerenik matične škole učenika treba učenike za natjecanje prijaviti u aplikaciju za natjecanja i smotre do 15. siječnja 2024. te 24. siječnja 2024. iz aplikacije preuzeti Upute školskim povjerenstvima.

Mentor učenika s teškoćama zahtjev za tehničku prilagodbu ispita na školskoj (do 17. siječnja 2024.) i svakoj drugoj razini uputiti predsjednici Državnoga povjerenstva i višoj savjetnici za natjecanja i smotre na e-adrese barbara.beronja@azoo.hr i ivana.ivancic-medved@azoo.hr najkasnije dva tjedna prije održavanja određene razine Natjecanja; zahtjev treba dokumentirati rješenjem Ureda državne uprave o primjerenom obliku školovanja učenika s teškoćama.

Mentor učenika 8. razreda koji će u vrijeme Natjecanja biti u posjetu Memorijalnom centru Domovinskoga rata u Vukovaru o potrebi organizacije Natjecanja za tog učenika na području Grada Vukovara ili Vukovarsko-srijemske županije predsjednicu Državnoga povjerenstva treba obavijestiti e-poštom do 23. siječnja 2024.

Nakon održane školske razine natjecanja rezultate u aplikaciju unose povjerenici u školama koje je imenovao ravnatelj Škole i predsjednici školskih povjerenstava do 5. veljače 2024.

Školsko povjerenstvo, nakon održane školske razine natjecanja, Županijskom povjerenstvu dostavlja zemaljskom poštom (OŠ Petra Preradovića, Zapoljska 32 ili osobno u tajništvo škole) ispite učenika (ispiti trebaju biti složeni redom prema broju ostvarenih bodova tako da ispit s najvećim brojem bodova bude na vrhu) do 12. veljače 2024.

Popis pozvanih na županijsko Natjecanje bit će objavljen najkasnije 26. veljače 2024. iza 12.00 sati.

Svim učenicima želimo puno uspjeha u Natjecanju.