Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2024./2025. provodi se se od 31. ožujka do 15 lipnja u osnovnoj školi koju će dijete pohađati prema upisnom području.

U I. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2024. godine navršavaju 6 godina života (zaključno na dan 31. ožujka 2024. godine).

Prije upisa u I. razred, roditelj/skrbnik obvezan je dogovoriti termin pregleda za dijete u ambulanti nadležnog školskog liječnika radi utvrđivanja njegovog psihofizičkog stanja, a potom i u osnovnoj školi koju će dijete pohađati prema upisnom području.

DJECA S UPISNOG PODRUČJA OŠ PETRA PRERADOVIĆA

• Roditelji djece s upisnog područja OŠ Petra Preradovića, koji planiraju upisati dijete u OŠ Petra Preradovića, trebaju na e-mail stručnog suradnika pedagoga: zvonimir.radic@skole.hr  poslati ime i prezime djeteta te kontakt broj roditelja/skrbnika.
  • Roditelji djece s upisnog područja OŠ Petra Preradovića, koji planiraju upisati dijete u drugu školu, trebaju na e-mail stručnog suradnika pedagoga poslati Izjavu o upisu u drugu školu koju mogu preuzeti ovdje.

DJECA IZVAN UPISNOG PODRUČJA OŠ PETRA PRERADOVIĆA

• Roditelji djece izvan upisnog područja OŠ Petra Preradovića, koji žele dijete upisati u OŠ Petra Preradovića, trebaju na e-mail stručne suradnice psihologinje: anika.trlin@skole.hr poslati Zamolbu za upis djeteta izvan upisnog područja koju mogu preuzeti ovdje. (rok za predaju Zamolbi je 10. svibnja 2024.) U skladu s promjenom u Zakonu o odgoju i obrazovanju odluku o odobrenju ili neodobrenju upisa u nadležnosti je Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade. O odluci Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade biti ćete obaviješteni početkom lipnja.
  • Roditelje koji već imaju upisanu djecu u našu školu koja nisu s upisnog područja OŠ Petra Preradovića, a sada imaju dijete za upis u prvi razred trebaju također hitno poslati Zamolbu za upis djeteta izvan upisnog područja (u Zamolbi napisati da već starije dijete pohađa našu Školu) na e-mail stručne suradnice psihologinje: anika.trlin@skole.hr.

Upisno područje Osnovne škole Petra Preradovića obuhvaća sljedeće adrese:

Borongajska cesta od broja 2 do 44, Borongajska cesta od broja 82 do kraja, Borongajski lug, Getaldićeva ul. od broja 1 do 7, Gologorička ul., Grdoselska ul., Grožnjanska ul., Ivanićgradska ul. od broja 59B do 69, Kanfanarska ul., Kolarova ul., Kosorova ul., Kriška ul. od broja 105 do kraja i od broja 22 do 32, Lozarinska ul., Prilaz svetog Josipa Radnika, Racinova ul., Skorušička ul., Trg S. Konzula, Ul. H. Dalmatina, Ul. Vukomerec od broja 2 do 22 i Zapoljska ul.

Na čijem upisnom području se nalazi određena adresa možete provjeriti u dokumentu: Upisna područja osnovnih škola Republike Hrvatske.

Nadležna liječnica za Osnovnu školu Petra Preradovića je:

Dora Cesarec, dr.med.
Služba za školsku i sveučilišnu medicinu
Ivanićgradska 38
tel. 01/2304 239
e-mail: iva.bacek@stampar.hr

Radno vrijeme školske liječnice:
parni datumi – poslijepodne
neparni datumi – prijepodne

Online prijava termina za sistematski pregled prije upisa u prvi razred – terminko.com

Nakon obavljenog pregleda kod školske liječnice, a prije upisa u prvi razred OŠ obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta kojeg provodi Stručno povjerenstvo škole u sastavu:

• stručni suradnici škole (pedagog, psiholog i logoped),
  • učiteljica razredne nastave i
  • učitelj hrvatskoga jezika

Stručni suradnici kontaktirati će roditelje koji su se prijavili za upis i dogovoriti termin testiranja u školi.

Od obavezne dokumentacije prilikom testiranja u osnovnoj školi potrebno je dostaviti:

• domovnica (kopija)
  • OIB djeteta
  • rodni list (novijeg datuma)
  • rješenje o skrbništvu (za razvedene roditelje)
  • rješenje Gradskog ureda kojim se odobrava prijevremeni upis
  • medicinsku dokumentaciju (ukoliko posjedujete) temeljem koje se odgađa upis u 1.razred

Za produženi boravak je još potrebno:

• potvrda da su oba roditelja zaposlena

Djeca s teškoćama u razvoju

Djeca školski obveznici u školskoj godini 2024./2025. s već utvrđenim teškoćama u razvoju, odnosno djeca koja su imala odgodu upisa u prvi razred, trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u 1. razred, u vremenu od 15. veljače do 15. travnja 2024. godine, kako bi im se pravovremeno odredila primjerena programska i profesionalna potpora.

Prijevremeni upis u 1. razred

Za dijete koje će od 1. travnja do kraja tekuće školske godine navršiti šest godina, roditelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev Gradskom uredu za obrazovanje za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja osim zahtjeva i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.