Dan za znanost

Svake školske godine kroz razne aktivnosti populariziramo prirodne znanosti, potičemo znatiželju i kreativnost, osnažujemo svijest učenika o ulozi znanosti u promociji važnosti obrazovanja, postizanju održivog razvoja i usmjeravanje pažnje na svekolike izazove s kojima se suočava znanost. Učenici 3.a razreda s učiteljicom Irenom Horvat Kodžoman su 22.ožujka u učionici kemije prisustvovali  na satu koji je vodila Ankica Kolar, predmetni učitelj biologije i kemije. Na satu su vidjeli niz zanimljivih pokusa povezanih sa svakodnevnim životom. Postavili smo brojna pitanja, zašto je puding mekan, banane zakrivljene, zašto se zaljubljujemo, zašto pušači izgledaju starije. Spomenuli smo brojne izumitelje bez kojih je naš život nezamisliv. Učenici su i sami  izvodili jednostavni pokus s indikatorima „ Pogodi gdje je kiselina, a gdje voda?“ Vidjeli su i zanimljiv pokus razgradnje vodikova peroksida pomoću katalizatora, tzv. “Vau pokus“. Upoznali su mikroskop i promatrali što se nalazi u vidnom polju mikroskopa. Sat je brzo prošao zaključila je njihova učiteljica Irena. Nadamo se da će im ovaj sat ostati u sjećanju  s preporukom da i sami istražuju svijet oko sebe.