U utorak 21. studenog 2023. održano je 10. natjecanje GlagoMatika u organizaciji Tomislava Beronića, autora igre i OŠ Ljudevita Modeca, Križevci. U GlagoMatici se natjecatelji natječu u znanju prepoznavanja i zbrajanja glagoljskih brojeva, a provodi se pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Staroslavenskoga instituta, Agencije za odgoj i obrazovanje te Društva prijatelja glagoljice iz Zagreba. U ovoj školskoj godini održat će se još dva natjecanja od kojih je sljedeće u veljači te posljednje u svibnju.

Cilj je natjecanja razvijati interes među učenicima za ulogu glagoljice i glagoljaštva u stvaranju hrvatskog identiteta aktivnim sudjelovanjem u kulturnim aktivnostima na lokalnoj, državnoj i međunarodnoj razini, kao i integracija nastavnih sadržaja matematike i kulturne baštine RH korištenjem inovativnih digitalnih alata za učenje.

Uz brojne druge sudionike iz škola diljem Hrvatske sudjelovalo je i 22 učenika naše škole. Najbolji rezultat viših razreda ostvario je učenik Filip Jurman, a nižih razreda Gloria Žilić.

Zahvaljujemo se svim sudionicima i veselimo se sljedećim natjecanjima!